وقایع و اخبار آب و هوایی

متن کامل خبرها در ادامه مطلب می باشد .

- گزارش بارش باران از بعضی نقاط شمال غربی هرمزگان و جنوب شرقی فارس ( بعضی از نقاط بستک و لارستان) ( عصر پنجشنبه 14 شهریور 92)


- گزارش بارش رگباری از رویدر و اطراف آن (شامگاه یکشنبه 10 شهریور 92)                               


- گزارش بارش باران از بعضی مناطق شهر بندرعباس ( صبح یکشنبه 10 شهریور 92)     

 

- گزارش بارش شدید  گباری از بعضی از مناطق لار و بستک ( عصر جمعه 8 شهریور 92)  

- فکر می کنید اینجا دما چند درجه است ؟   (تصاویری از زمستان سوئیس)                                             

-  گزارش بارشهای شدید رگباری  از امارات ( بعد از ظهر دوشنبه 21 مرداد92)                           

- دومین موج بارشهای شدید و سیل سودان را به یک کشور بحران زده تبدیل کرده است . ( دوشنبه 21 مرداد92)- بارشهای شدید در جنوب الجزایر (دوشنبه 21 مرداد 92)   


-  طوفان حاره ای utor وارد فیلیپین شد ( یکشنبه 20 مرداد 92)                    

- گزارش بارش رگباری از لامرد  ( بعد از ظهر پنجشنبه 17 مرداد 92)     

-  سیل در 135 روستا و شهر کشور جان 6 نفر را گرفت ( 17 مرداد 92)   

- گزارش بارش باران از شهر دبی ( امارات) ( عصر دوشنبه 14 مرداد92)   

- مرز بین منطقه در حال بارش و مناطقی که بارش نداشتند ( عکس ها مربوط به بارش باران صبح

یکشنبه 13 مرداد 92 از منطقه العین امارات هست)


- گزارش بارشهای شدید رگباری از مناطق شمالی و شرقی عمان ( دوشنبه 14 مرداد92)


-سیل در چهار استان ایران، 500 نفر را بی‌خانمان کرد/ آب در چادرهای زلزله زدگان بشاگرد            (دوشنبه 14 مرداد92) -بارشهای شدید موسمی و جاری شدن سیل در مناطق وسیعی از سودان ( یکشنبه 13 مرداد92)


                                               


متن کامل خبرها در ادامه مطلب

منبع : هواشناسی جزیره


- گزارش بارش باران از بعضی نقاط شمال غربی هرمزگان و جنوب شرقی فارس ( بعضی از نقاط بستک و لارستان) مناطقی مثل تدرویه فتویه و چاه برکه ( عصر پنجشنبه 14 شهریور 92)


- گزارش بارش رگباری از رویدر و اطراف آن (شامگاه یکشنبه 10 شهریور 92)

عصر یکشنبه شاهد تشکیل ابرهای جوششی روی ارتفاعات مرکزی هرمزگان بودیم که  شکر خدا این ابرها بارشهایی برای رویدر و اطراف آن در بر داشت.
- گزارش بارش باران از بعضی مناطق شهر بندرعباس ( صبح یکشنبه 10 شهریور 92)

بارش به شکل پراکنده و محدود بوده


- گزارش بارش شدید رگباری از بعضی از مناطق لار و بستک ( عصر جمعه 8 شهریور 92) 

عکس مربوط به اطراف بستک می باشد

فکر می کنید اینجا دما چند درجه است ؟   (تصاویری از زمستان سوئیس)


......................................................................................................................

گزارش بارشهای شدید رگباری  از امارات ( بعد از ظهر دوشنبه 21 مرداد92)

بعد از ظهر دوشنبه دوباره مردم بخش هایی از امارات شاهد بارشهای شدید و کم سابقه رگباری در این فصل از سال بودند.


.............................................................................................................................

- دومین موج بارشهای شدید و سیل سودان را به یک کشور بحران زده تبدیل کرده است . ( دوشنبه 21 مرداد92)

طی این بارشها 36 نفر کشته شدند  و حدود 5000 خانه تخریب شدند و تعداد زیادی از مردم آواره شدند..........................................................................................................................

- بارشهای شدید در جنوب الجزایر (دوشنبه 21 مرداد 92)

در اواخر رمضان موج گرمای شدیدی الجزایر را فرا گرفته بود  بالاخره بعد از ماه رمضان این موج گرما به پایان رسید و بارشهای شدیدی جنوب الجزایر را فراگرفت.

این بارشها در این موقع از سال در جنوب این کشور عجیب و کم سابقه است.


....................................................................................................................................

طوفان حاره ای utor وارد فیلیپین شد ( یکشنبه 20 مرداد 92)

این طوفان حاره ای که به درجه 4 رسیده بود با نزدیک شدن به سواحل فیلیپین به درجه 3 تبدیل شد و بعد از ظهر امروز (یکشنبه 20 مرداد 92) با درجه 3 وارد شمال فیلیپین شد.
هنوز از میزان خسارتها و تلفات این طوفان خبری در دست نیست.

(کشور فیلیپین سالهای قبل هم تجربه طوفانهای زیادی داشته و برای مقابله با طوفانهای حاره ای تا حدودی آمادگی دارند.).....................................................................................................................................

- گزارش بارش رگباری از لامرد  ( بعد از ظهر پنجشنبه 17 مرداد 92)

بعد از ظهر پنجشنبه همانند روزهای قبل مردم استان فارس شاهد تشکیل ابرهای بارشی بودند.

روز پنجشنبه نوبت لامرد در جنوب استان فارس بود.
......................................................................................................................

سیل در 135 روستا و شهر کشور جان 6 نفر را گرفت


جامعه > حوادث - رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: تا کنون ۱۳۵ شهر و روستای کشور در ۵ استان گرفتار سیل شده و ۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با گذشت 5 روز از بارش باران سیل هر لحظه شهر و روستاهای بیشتری را گرفتار کرده است.بر اساس اخبار سازمان امداد و نجات هلال احمر دامنه سیل به استان اصفهان هم رسیده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،هم اکنون شهرهای خاش، ایرانشهر، نیک شهر، سیب و سوران، زابلی ،سروان و زاهدان و 80 روستا در استان سیستان و بلوچستان و شهرهای زرین دشت، فسا،‌ داراب، ‌سپیدان و شیراز به همراه 8 روستا و مناطق عشایر نشین در استان فارس هم دچار سیل و آبگرفتگی شده‌اند.

در استان کرمان نیز شهرهای ساردوئیه، بافت، جیرفت، بم، ارزوئیه، سیرجان و 24 روستای این استان با سیل دست و پنجه نرم می‌کنند و شهر سمیرم در استان اصفهان و شهرهای حاجی و آباد و گوهران در استان هرمزگان نیز گرفتار شدت سیل شده‌اند.

6 قربانی

محمود مظفر رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در مورد جزئیات امداد رسانی به فارس گفت: تا کنون 380 امدادگر در قالب 40 تیم وارد مناطق سیل زده شده و جان 3700 نفر را نجات دادند.

وی افزود: با برپا شدن 630 دستگاه چادر 1800 نفر از هموطنان سیل زده اسکان اضطراری داده شدند.

مظفر در مورد فوت شدگان ناشی از سیل گفت: طبق آمار جمعیت هلال احمر تا کنون سه نفر در استان سیستان و بلوچستان و سه نفر در استان کرمان در سیل جان خود را از دست داده‌اند.

بر گرفته از انجمن هواشناس ایرانی: http://iranmet.takbb.com/thread-310-post-29402.html#pid29402

..........................................................................................................................

- گزارش بارش باران از شهر دبی ( امارات) ( عصر دوشنبه 14 مرداد92)

...................................................................................................................................

- مرز بین منطقه در حال بارش و مناطقی که بارش نداشتند ( عکس ها مربوط به بارش باران صبح

یکشنبه 13 مرداد 92 از منطقه العین امارات هست)

به کوهها دقت کنید اینه تاثیر ارتفاع در بارشهای رگباری مونسون:.........................................................................................................................


- گزارش بارشهای شدید رگباری از مناطق شمالی و شرقی عمان ( دوشنبه 14 مرداد92)


در پی تقویت مونسون در جنوب غرب آسیا مردم کشور عمان هم در بعضی از مناطق مرتفع این کشور شاهد بارشهای شدید رگباری بودند .
...............................................................................................................................


سیل در چهار استان ایران، 500 نفر را بی‌خانمان کرد/ آب در چادرهای زلزله زدگان بشاگرد

جامعه > حوادث - بنا بر اعلام رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، بر اثر بارش باران و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس دچار سیل و آبگرفتگی شدند و ۵۰۰ نفر با ورود آب به منازل بی خانمان شدند.


محمود مظفر، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در مورد جزئیات سیل و آبگرفتگی که طی سه روز گذشته 4 استان کشور را تحت تأثیر قرار داده به فارس گفت: بر اثر بارش باران و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و از طرفی پوشش کم گیاهی استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس شاهد سیل و آبگرفتگی طی دو روز اخیر در این استان‌ها بودیم. 20 تیم عملیاتی شامل 132 امدادگر به 4 شهر و 33 روستای آسیب‌دیده امداد رسانی کردند که 28 روستا متعلق به سیستان و 5 روستا متعلق به استان کرمان بوده است. 
به گفته مظفر 500 نفر از ساکنان این مناطق با وقوع سیل و آبگرفتگی دچار آسیب شدند که پس از امداد رسانی با برپایی چادر 405 نفر اسکان اضطراری داده شدند. 

شش روستا در سیب سوران سیستان و بلوچستان به زیر آب رفت 
رضا اربابی، مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان به ایرنا گفت: شش روستا در شهرستان سیب سوران این استان بر اثر جاری شدن سیل به زیر آب رفت. یکی از این روستاها به طور ۱۰۰درصد تخریب شده و پنج روستای دیگر نیز بین ۵۰ تا ۸۰ در صد خسارت دیده اند. اهالی این روستاها با تلاش امدادگران اسکان اضطراری یافته اند. تاکنون ۱۰۰ خانوار ساکن این شش روستا در چادرهای امدادی اسکان یافته اند. 
گروه های امداد و نجات دستگاه های امدادرسان در حال کمک رسانی به سیل زدگان هستند. 
راه های روستایی در برخی مناطق بسته شده که کارکنان ادارات راه در حال بازگشایی آنها هستند. 
یکشنبه شب بر اثر ریزش باران و جاری شدن روان آب، برق شهرستان سرباز قطع شد که با تلاش کارکنان اداره برق در ساعت سه بامداد مجددا وصل شد. 
مدیرکل مدیریت بحران استان ادامه داد: راه های زابلی به ایرانشهر، زابلی به خیرآباد، اسپکه به فنوج، و فنوج به محترم آباد که بر اثر جاری شدن سیل بسته شده بود با تلاش راهداران امروز بازگشایی شد. 
شهرستان سیب سوران در جنوب شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است. 
ریزش باران رگباری و جاری شدن سیل در جنوب سیستان و بلوچستان باعث بسته شدن برخی راه های ارتباطی و بروز خسارت در بخش های مختلف چند شهرستان این خطه جنوب شرق کشور شده است. 

زلزله زدگان بشاگرد گرفتار سیل شدند
شهردار شهر گوهران در بشاگرد گفت: بارندگی شدید عصر روز یکشنبه موجب ورود سیل به چادرهای زلزله زدگان شد و به لوازم خانگی مردم خسارت وارد کرد.
بارش شدید باران همراه با رعد وبرق و باد شدید عصر روز گذشته در شهر گوهران شهرستان بشاگرد از یک سو موجب خوشحالی اهالی این شهر شد و از طرفی دیگر موجبات رعب وحشت آنان را در پی داشت.
حجت الاسلام عباس ساربانی، شهردار گوهران به مهر گفت: این باران موجب آبگرفتگی معابر عمومی، ورود سیل به چادرهای زلزله زدگان و بدنبال آن طمعه سیل شدن لوازم زندگی مردم را در پی داشت.
بارندگی روز گذشته بخش اعظمی از زمین های تسطیح شده شهرداری را تخریب کرد.
حجت الاسلام ساربانی میزان خسارات وارده به این شهر را ده میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: این بارندگی موجب طغیان رودخانه های کاهکن، پاهتک نیز شد.
دستگاه باران سنج بخشداری گوهران میزان این بارندگی را ۵۰ میلی متر نشان می دهد. بارندگی نیز در روستای پاهتک نیز خسارات فراوانی بر جا گذاشت.
همچنین معاون فرماندار شهرستان بشاگرد به خبرنگاران گفت: این بارندگی به تاسیسات شهری خسارت زد و قطعی یک ساعته برق به همراه داشت.
کریمی تخمین زد: این بارندگی تاکنون دستکم بیش از 10میلیارد ریال خسارت داشت.

برگرفته از انجمن هواشناس ایرانی: http://iranmet.takbb.com/thread-310-page-1749.html

......................................................................................................................

-بارشهای شدید موسمی و جاری شدن سیل در مناطق وسیعی از سودان ( یکشنبه 13 مرداد92)

بارشهای شدید موسمی موجب جاری شدن سیل در سودان و همچنین به زیر آب رفتن بسیاری از زمین های زراعی این کشور شد.

همچنین خانه های زیادی بر اثر سیل آسیب دیدند.

هنوز از آمار تلفات احتمالی این سیل خبر دقیقی ارائه نشده است.

..........................................................................................................................
برچسب ها : وقایع به روز آب و هوایی ,  اتفاقات روز آب و هوایی ایران ,  رخدادهای طبیعی در ایران ,  تصاویر بارش ها در سطح کشور ,  هوا در ایران ,  بارندگی ها در ایران , 


مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ | طراحی توسط عاشورا

درباره وبلاگ

سلام دوستان من حمید هستم 21 ساله (دانشجو ) از شهرستان بیرجند واقع در خراسان جنوبی و سعی بر این دارم تا بتوانم اطلاعات و داده های مورد نیاز برای پیش بینی را در این وبلاگ قرار دهم بدین منظور من تمامی نقشه های مربوط به دما و بارش و خشکسالی و ... را در وبلاگم قرار داده ام.امیدوارم مورد استفاده ی شما عزیزان شود. این ویلاگ طوری طراحی شده که اجازه کپی برداری در آن آزاد است و از هر گونه انتقاد یا پیشنهادی آزاد می باشد امیدوارم با نظرات شما وبلاگم را به بهترین وجه کامل و به روز کنم . ضمنا به سوالات هواشناسی هم پاسخ داده میشود. در پایان لازم به ذکر است که شما عزیزان میتواند با رفتن به قسمت موضوعات به هدف یا مقصود خود برسید که باعث عدم سردرگمی میشود.ضمنا خیلی ها سوال می کنن نام وبلاگم یعنی خاوران به کجا مربوط میشه که باید بگم این نام مربوطه به استان خراسان جنوبی

آخرین مطالب

لینک دوستان

دانشنامه مهدویت

ابر برچسب ها

نقشه دمای هواشناسی باران ,  هواشناسی بیرجند ,  نقشه بارش ,  پیشبینی بارش کشور در پاییز 96 ,  نقشه بارندگی ,  پهنه بندی مقدار انحراف مجموع بارش کشور از اول سال زراعی تا 5 شهر ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور از اول سال زراعی ,  هواشناسی خراسان جنوبی ,  پیش بینی هوا در 3 روز آینده خراسان جنوبی ,  دمای کمینه ,  دما ,  آخرین اخبار از وضعیت بارش ,  هواشناسی باران ,  هواشناسی استان خراسان جنوبی ,  پیشبینی بارش کشور در پاییز ,  آخرین اخبار از وضعیت هوا ,  نقشه های اینتل کاست ,  بیشینه دما ,  پیش بینی 3 روزه استان خراسان جنوبی ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور از اول سال زراعی 96 ,  پیشبینی دمای هوا ,  هواشناسی ,  پهنه بندی مقدار انحراف مجموع بارش کشور از اول سال زراعی تا شهریو ,  کمینه دما ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور ,  بارندگی ,  پیشبینی بارندگی ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور از اول سال زراعی تا مرداد ,  آخرین اخبار هواشناسی ,  پیشبینی هوای بیرجند . هوای بیرجند . هواشناسی بیرجند . پیشبینی با ,  دمای هوا ,  پیشبینی بارش ,  پیش بینی بلند مدت بارش کشور ,  باران ,  دمای 96 ساعت آینده ,  بارش ,  نقشه پیشبینی بارش ,  آخرین اخبار از سامانه های بارشی ,  پیشبینی بارش کشور در سال 96 ,  نقشه ,  آخرین اخبار از وضعیت دمایی کشور ,  آخرین اخبار ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور از اول سال زراعی پاییز 96 ,  دمای 5 روز اینده ,  پیشبینی دما ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور از اول سال زراعی تا 12 مرداد ,  هوا در 3 روز آینده استان خراسان جنوبی ,  بارش باران ,  هواشناسی 3 روزه خراسان جنوبی ,  اینتل کاست , 

لوگوی دوستان

دیگر امکانات

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو