تبلیغات
.... هواشناسی خاوران .... - پیش بینی های فصلی


پیش بینی های فصلی

(۹۲/۴/۲۸)

 

نتیجه گیری از الگوهای مختلف سایت ها و مراکز مهم هواشناسی و پیشبینی  هواشناسی باران:

 

(بارش در غرب دریای خزر و شمال غرب کشور نرمال تا بالاتر از نرمال پیشبینی میشه و در سایر مناطق کشور نرمال تا پایین تر از نرمال)

 

(دما در کل کشور نرمال تا قدری بالاتر از نرمال پیشبینی میشه)

 

البته در پیشبینی بعدی در صورت عدم تغییر نقشه ها خواهید دید که گرما چرخش ۱۸۰ درجه برای پاییز خواهد داشت و بارش نیز بهبود خواهد یافت و در حقیقت میتوان گفت پاییز خوبی درپیش داریم البته همه این حرف ها بماند برای پیشبینی فصلی بعدی.

 

در ضمن ملاک پیشبینی ما مرکز ملی اقلیم شناسی است و برای بهتر شدن و دقیق تر شدن پیشبینی فصلی از نقشه های مراکز معتبر جهانی نیز بهره میبریم.

 

پیشبینی  مرکز ملی اقلیم شناسی برای ادامه تابستان و اوایل پاییز ۹۲:

 

بارش:

 

در اکثر نواحی کشور بارش در حد نرمال خواهد بود اما در سیستان و بلوچستان و مرکز و جنوب کرمان و مرکز و شرق هرمزگان و شمال خراسان شمالی و شمال و مرکز گلستان و گوشه شرقی مازندران و مرکز بوشهر و قسمت هایی از جنوب خراسان جنوبی بارش قدری کمتر از نرمال خواهد بود.

 

 

دما:

 

طبق نقشه در اکثر نواحی کشور دما در حد نرمال سالانه خواهد بود اما در استان های مازندران و شمال و مرکز گلستان و شمال تهران و قسمت های شمالی و مرکزی و جنوبی زنجان به غیر از کناره های غربی و شرقی استان و شمال همدان و شمال شرق استان مرکزی دما قدری بالاتر از نرمال خواهد بود و در جنوب سیستان وبلوچستان و گوشه شرقی هرمزگان و تکه ای از شمال این استان دما کمتر از نرمال خواهد بود:

 

 

و اما نقشه های پیشبینی دیگر مراکز معتبر هواشناسی:

 

نقشه مرکز تحقیقات هواشناسی ژاپن JAMSTEC:

 

بارش در غرب سواحل دریای خزر و قسمت هایی از شمال غرب بالاتر از نرمال خواهد بود و در سایر مناطق کشور در حد نرمال سالانه خواهد بود:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 دما:

 

طبق پیشبینی این مرکز دمای هوا طی این مدت در کل کشور قدری بالاتر از نرمال سالانه خواهد بود:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نقشه مرکز هواشناسی انگلستان:

 

بارش درکل کشور در حد نرمال سالانه خواهد بود:

July 2013 Months 2-4  Global Precipitation

 

دما در کل کشور قدری بالاتر از نرمال خواهد بود:

July 2013 Months 2-4  Global 2 m temperature

 

نقشه های مرکز هواشناسی I R I:

 

بارش در شمال غرب و سواحل دریای خزر و در حد نرمال خواهد بود و برای دیگر مناطق کشور چون طی این مدت بارش چندانی ندارند پیشبینی عدم بارش و عدم پیشبینی صورت گرفته است:

 

دما در کل کشور بالاتر از نرمال پیشبینی شده است:

 

 

نقشه ها مرکز هواشناسی APEC:

 

بارش در کل کشور نرمال پیشبینی شده است :

 

photo

 

 

دما در کل کشور قدری بالاتر از نرمال پیشبینی شده است:

 

photo
برچسب ها : پیشبینی فصلی ,  پیشبینی بلند مدت ,  پاییز ,  زمستان ,  بهار ,  تابستان ,  نقشه های بلند مدت ,  نقشه های پیشبینی بلند مدت ,  دمای بلند مدت ,  بارش بلند مدت ,  بارندگب بلند مدت ,  بارش پاییز ,  پیشبینی بارش پاییز ,  مرکز ملی اقلیم شناسی ,  پژوهشکده اقلیم شناسی ,  هواشناسی ژاپن ,  پیشبینی هواشناسی ژاپن ,  مرکز اقلیم ژاپن ,  هواشناسی انگلستان ,  هواشناسی بریتانیا , 


مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ | طراحی توسط عاشورا

درباره وبلاگ

سلام دوستان من حمید هستم 21 ساله (دانشجو ) از شهرستان بیرجند واقع در خراسان جنوبی و سعی بر این دارم تا بتوانم اطلاعات و داده های مورد نیاز برای پیش بینی را در این وبلاگ قرار دهم بدین منظور من تمامی نقشه های مربوط به دما و بارش و خشکسالی و ... را در وبلاگم قرار داده ام.امیدوارم مورد استفاده ی شما عزیزان شود. این ویلاگ طوری طراحی شده که اجازه کپی برداری در آن آزاد است و از هر گونه انتقاد یا پیشنهادی آزاد می باشد امیدوارم با نظرات شما وبلاگم را به بهترین وجه کامل و به روز کنم . ضمنا به سوالات هواشناسی هم پاسخ داده میشود. در پایان لازم به ذکر است که شما عزیزان میتواند با رفتن به قسمت موضوعات به هدف یا مقصود خود برسید که باعث عدم سردرگمی میشود.ضمنا خیلی ها سوال می کنن نام وبلاگم یعنی خاوران به کجا مربوط میشه که باید بگم این نام مربوطه به استان خراسان جنوبی

آخرین مطالب

لینک دوستان

دانشنامه مهدویت

ابر برچسب ها

نقشه بارش ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور از اول سال زراعی 96 ,  پیش بینی بلند مدت بارش کشور ,  بارش ,  کمینه دما ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور از اول سال زراعی تا 12 مرداد ,  پیشبینی هوای بیرجند . هوای بیرجند . هواشناسی بیرجند . پیشبینی با ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور از اول سال زراعی ,  دمای هوا ,  هواشناسی باران ,  اینتل کاست ,  پیشبینی بارش کشور در پاییز 96 ,  پیشبینی بارش کشور در سال 96 ,  پیشبینی دمای هوا ,  آخرین اخبار از وضعیت بارش ,  آخرین اخبار از وضعیت دمایی کشور ,  بارندگی ,  پیشبینی دما ,  آخرین اخبار از وضعیت هوا ,  پهنه بندی مقدار انحراف مجموع بارش کشور از اول سال زراعی تا 5 شهر ,  پیشبینی بارش ,  بیشینه دما ,  دمای 96 ساعت آینده ,  باران ,  هواشناسی خراسان جنوبی ,  نقشه های اینتل کاست ,  پهنه بندی مقدار انحراف مجموع بارش کشور از اول سال زراعی تا شهریو ,  نقشه پیشبینی بارش ,  دمای 5 روز اینده ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور از اول سال زراعی پاییز 96 ,  نقشه دمای هواشناسی باران ,  آخرین اخبار ,  هوا در 3 روز آینده استان خراسان جنوبی ,  آخرین اخبار هواشناسی ,  آخرین اخبار از سامانه های بارشی ,  هواشناسی ,  دمای کمینه ,  هواشناسی 3 روزه خراسان جنوبی ,  بارش باران ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور از اول سال زراعی تا مرداد ,  هواشناسی بیرجند ,  پهنه بندی مجموع بارش کشور ,  دما ,  پیشبینی بارندگی ,  نقشه ,  نقشه بارندگی ,  پیش بینی 3 روزه استان خراسان جنوبی ,  پیشبینی بارش کشور در پاییز ,  هواشناسی استان خراسان جنوبی ,  پیش بینی هوا در 3 روز آینده خراسان جنوبی , 

لوگوی دوستان

دیگر امکانات