.... هواشناسی خاوران .... سلام دوستان من حمید هستم 21 ساله (دانشجو ) از شهرستان بیرجند واقع در خراسان جنوبی و سعی بر این دارم تا بتوانم اطلاعات و داده های مورد نیاز برای پیش بینی را در این وبلاگ قرار دهم بدین منظور من تمامی نقشه های مربوط به دما و بارش و خشکسالی و ... را در وبلاگم قرار داده ام.امیدوارم مورد استفاده ی شما عزیزان شود. این ویلاگ طوری طراحی شده که اجازه کپی برداری در آن آزاد است و از هر گونه انتقاد یا پیشنهادی آزاد می باشد امیدوارم با نظرات شما وبلاگم را به بهترین وجه کامل و به روز کنم . ضمنا به سوالات هواشناسی هم پاسخ داده میشود. در پایان لازم به ذکر است که شما عزیزان میتواند با رفتن به قسمت موضوعات به هدف یا مقصود خود برسید که باعث عدم سردرگمی میشود.ضمنا خیلی ها سوال می کنن نام وبلاگم یعنی خاوران به کجا مربوط میشه که باید بگم این نام مربوطه به استان خراسان جنوبی tag:http://irweather.mihanblog.com 2020-04-08T19:27:13+01:00 mihanblog.com پیشبینی هوای بیرجند 2014-07-20T07:31:31+01:00 2014-07-20T07:31:31+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/68 حمید شما دوستان می توانید برای آگاهی از هوای شهرستان بیرجند در 10 روز آینده از نظر بارشی و دمایی به طور کامل و دقیق در هر لحظه از روز به  اینجا مراجعه کنید.ضمنا شما عزیزان می توانید برای آگاهی 3 روزه هوای بیرجند و شهرستان های خراسان جنوبی و دیگر نقاط کشور توسط سازمان هواشناسی کشور نیز به اینجا مراجعه کنید.

شما دوستان می توانید برای آگاهی از هوای شهرستان بیرجند در 10 روز آینده از نظر بارشی و دمایی به طور کامل و دقیق در هر لحظه از روز به  اینجا مراجعه کنید.

ضمنا شما عزیزان می توانید برای آگاهی 3 روزه هوای بیرجند و شهرستان های خراسان جنوبی و دیگر نقاط کشور توسط سازمان هواشناسی کشور نیز به اینجا مراجعه کنید.]]>
پیشبینی بارش کشور در پاییز 96 2014-07-19T20:52:11+01:00 2014-07-19T20:52:11+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/70 حمید ------------------------------------------------------------ با کلیک در اینجا پیشبینی فصلی  کشور توسط پژوهشکده اقلیم شناسی را دانلود کنیدخبرنامه پیش بینی فصلی- شهریور 1396--------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------

 با کلیک در اینجا پیشبینی فصلی  کشور توسط پژوهشکده اقلیم شناسی را دانلود کنید

خبرنامه پیش بینی فصلی- شهریور 1396

--------------------------------------------------------------------------------------------


]]>
پهنه بندی مقدار انحراف مجموع بارش کشور از اول سال زراعی تا 5 شهریور 2014-07-14T17:36:22+01:00 2014-07-14T17:36:22+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/69 حمید ]]> تصاویر به روز ماهواره 2014-07-13T05:11:49+01:00 2014-07-13T05:11:49+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/3 حمید                                             

                                            

]]>
نقشه های بارش 24 ساعت آینده 2014-07-11T04:34:55+01:00 2014-07-11T04:34:55+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/32 حمید درصد احتمال بارش برای ۲۴ ساعت آینده(این تصویر اتو آپدیت میباشد و هر روز بروز میگردد)

درصد احتمال بارش برای ۲۴ ساعت آینده(این تصویر اتو آپدیت میباشد و هر روز بروز میگردد)

Chance of precipitation Forecast maps


]]>
اقلیم استان خراسان جنوبی 2013-08-19T07:55:46+01:00 2013-08-19T07:55:46+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/60 حمید   موقعیت جغرافیایی سلام دوستان خوبم دوست داشتم که شما رو از اقلیم و دیگر خصوصیات استانم با خبر کنم چرا که به استان من کمتر بها داده می شه و خیلی ها با اون آشنایی ندارند . شما می تونید با خوندن متن زیر با اون آشنا بشین ضمنا استان من تازه وسعت داده شده و قسمت اعظمی از استان یزد رو دراختیار گرفته . که میتونید این وسعت رو در تصویر ببینید .استان خراسان جنوبی از لحاظ ناهمواری ها، به دو قسمت «كوهستانی و مرتفع»‌ در شمال و شمال غرب و قسمت «پست و هموار» در دشت   
موقعیت جغرافیایی 

سلام دوستان خوبم دوست داشتم که شما رو از اقلیم و دیگر خصوصیات استانم با خبر کنم چرا که به استان من کمتر بها داده می شه و خیلی ها با اون آشنایی ندارند . شما می تونید با خوندن متن زیر با اون آشنا بشین ضمنا استان من تازه وسعت داده شده و قسمت اعظمی از استان یزد رو دراختیار گرفته . که میتونید این وسعت رو در تصویر ببینید .
استان خراسان جنوبی از لحاظ ناهمواری ها، به دو قسمت «كوهستانی و مرتفع»‌ در شمال و شمال غرب و قسمت «پست و هموار» در دشت های مركز و جنوب استان تقسیم می شود. بلندترین قله های استان به نام های «كمر سرخ» با ارتفاع ۲,۸۴۲ متر در شمال و «شاه كوه» با ارتفاع ۲,۷۳۷ متر در جنوب قرار گرفته است. 

كوه های خراسان دنباله ارتفاعات البرز به سمت شرق است كه به صورت قوس های موازی از «شاه كوه» آغاز شده و در جهت شمال غربی به سمت جنوب شرقی تا ارتفاعات «هندوكش افغانستان» امتداد می یابد. 
حاصلخیزترین بخش این استان در قسمت شمال و شمال غرب واقع شده است؛ ولی دشت های جنوبی و جنوب غربی به دلیل مجاورت با حاشیه شمال لوت، دارای آب و هوایی خشك و خشن بوده و در معرض جریان شن های روان هستند. 
آب و هوای استان خراسان جنوبی «خشك و بیابانی» است، ولی با توجه به نحوه قرار گرفتن مناطق پست یا مرتع به دو دسته «‌آب و هوای خشك و گرم»‌ و «‌آب و هوای خشك و ملایم» تقسیم می شود. آب و هوای خشك و گرم بیشتر در دشت ها، مناطق هموار مركز ، غرب و جنوب غرب و آب و هوای خشك و ملایم در بخش های مرتفع شمالی، شمال غربی استان و اطراف بیرجند مشاهده می شود. 
از آنجا كه استان خراسان جنوبی در ناحیه آب و هوای بیابانی قرار گرفته است، رودخانه های موجود در این منطقه از نوع فصلی بوده و رودخانه دائمی وجود ندارد.

جاذبه های طبیعی - گردشگری
 
  
بیرجند :‌ آبشار چارده، آبگرم لوط، بند دره، بند عمرشاه، دره های ارتفاعات باقران، نیزارها و ماسه بادیهای كویر خور
 
درمیان : آبگرم گزیك، چنار كهن سال دوشینگان، طبیعت روستای فورگ، طبیعت روستای درمیان
 
سربیشه :‌ روستای چنشت، چشمه آب ترش سربیشه، چشمه آب معدنی گندگان، معدن بازالت منشوری
  
سرایان : طبیعت روستای مصعبی، طبیعت روستای كریمو، طبیعت روستای چرمه، طبیعت روستای كال ذو
 
 قاین : دشت اسفدن، دشت شاهرخت، غار ورزق، غار پهلوان، غار خونیك، غار فارسان، طبیعت ارتفاعات بوذر جمهر

 نهبندان : كویر ده سلم

طبس :

 امامزاده : امامزاده حسین بن موسی الکاظم برادر تنی امام رضا در طبس 
باغ گلشن : باغ گلشن با معماری تاریخی در شهر طبس با وجود دو نهر زیبای آب در آن که تامین کننده آب مورد نیاز کشاورزی در طبس بوده و هست
روستای خرو : روستای ییلاقی خرو در 24 کیلومتری طبس بسیار بسیار زیبا با آب و هوایی متفاوت در شهر کویری طبس دارای چشمه های آب گرم و سرد و حمام مرتضی علی
طاق شاه عباسی : این طاق در روستای خرو می باشد که دارای بیش از 700 سال قدمت است

اتصال بخش طبس به خراسان جنوبی :
و .... در ادامه مطلب

 

]]>
وضعیت بارش فعلی 2013-08-18T05:09:58+01:00 2013-08-18T05:09:58+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/4 حمید آخرین وضعیت بارش در خاور میانه(اتو آپدیت):منبع : هواشناسی باران

آخرین وضعیت بارش در خاور میانه(اتو آپدیت):

Middle Eastمنبع : هواشناسی باران

]]>
نظرات مختلف در مورد پاییز و زمستان 92 2013-08-17T05:10:02+01:00 2013-08-17T05:10:02+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/55 حمید پیشبینی هواشناسی باران برای پاییز ۱۳۹۲:(مهر ماه:با توجه به تجزیه و تحلیل نقشه هاب بلند مدت چنین به نظر می آید که در مهر ماه برای سواحل دریای خزر و شمال غرب و دامنه های زاگرس و جنوب شرق و تا حدودی شمال شرق وضعیت بارش در حد نرمال خواهد بود و در جنوب غرب و مرکز کشور و جنوب کشور و دامنه های جنوبی البرز بارش قدری کمتر از نرمال خواهد بود.از نظر دمایی نیز پیشبینی می شود مهر ماه گرمی در پیش داشته باشیم و در غالب نواحی کشور دما بالاتر از نرمال پیشبینی می شود.)(آبان ماه:در این ماه ۲ حالت

پیشبینی هواشناسی باران برای پاییز ۱۳۹۲:

(مهر ماه:با توجه به تجزیه و تحلیل نقشه هاب بلند مدت چنین به نظر می آید که در مهر ماه برای سواحل دریای خزر و شمال غرب و دامنه های زاگرس و جنوب شرق و تا حدودی شمال شرق وضعیت بارش در حد نرمال خواهد بود و در جنوب غرب و مرکز کشور و جنوب کشور و دامنه های جنوبی البرز بارش قدری کمتر از نرمال خواهد بود.

از نظر دمایی نیز پیشبینی می شود مهر ماه گرمی در پیش داشته باشیم و در غالب نواحی کشور دما بالاتر از نرمال پیشبینی می شود.)

(آبان ماه:در این ماه ۲ حالت وجود خواهد داشت حالت اول بارش کمتر از نرمال در بیشتر نواحی کشور آن هم در نیمه اول این ماه پیشبینی می گردد و حالت دوم این که در نیمه دوم این ماه بخصوص دهه سوم این ماه بارش در سطح کشور نرمال با میل به بالاتر از نرمال برآورد می گردد.

از نظر دمایی نیز پیشبینی می شود که دمای در نیمه اول آبن در بیشتر نواحی کشور در حد نرمال تا بالاتر از نرمال و در نیمه دوم این ماه نرمال تا پایینتر از نرمال پیشبینی می گردد.)

(و اما آذر ماه:به احتمال ۷۰٪ طی این ماه بارش در غالب نواحی کشور بالاتر از نرمال و یا حداقل نرمال ثبت خواهد شد و آذر مرطوب و پر بارشی در پیش داریم انشالله.

از نظر دمایی نیز چنین می توان نتیجه گیری کرد که دمای هوا در غالب مناطق کشور زیر نرمال سالانه و یا حداقل در شرایط نرمال خواهد بود و بنابراین آذر ماه بسیار سردی در پیش است انشالله.)

(در کل پیشبینی می شود که نیمه اول پاییز گرم و کم بارش و نیمه دوم آن سرد و پر بارش گردد انشالله.

 و در مجموع پیشبینی می کنیم که پاییز نسبتا نرمالی در پیش داشته باشیم انشالله.)

ملاک پیشبینی ما مرکز ملی اقلیم شناسی است و برای بهتر شدن و دقیق تر شدن پیشبینی فصلی از نقشه های مراکز معتبر جهانی نیز بهره میبریم.

 پیشبینی  مرکز ملی اقلیم شناسی برای شهریور ماه لغایت آبان ماه ۹۲: 

بارش:

بارش در استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل و زنجان و نوار شرقی کردستان و مناطق کوچکی از شمال و جنوب ایلام و گیلان و مازندران و گلستان و خراسان شمالی و قزوین و تهران و اکثر نواحی سمنان و شمال و جنوب خراسان رضوی و شمال و شرق همدان و مرکزی و قم و شرق لرستان و چهارمحال وبختیاری و شرق خوزستان و کهکیلویه وبویراحمد و بوشهر و شرق فارس و شرق و غرب هرمزگان و سیستان وبلوچستان و قسمت هایی از شمال و جنوب کرمان و قسمت اعظمی از شمال و مرکز  و جنوب خراسان جنوبی و غرب اصفهان و قسمت کوچکی از شرق یزد در حد نرمال سالانه پیشبینی شده است.

و اما بارش در استان های کرمانشاه و غرب و شمال و مرکز کردستان و اکثر نواحی ایلام و غرب خوزستان و جنوب غرب همدان و غرب لرستان و شرق اصفهان و شرق و جنوب شرق فارس و قسمت کوچکی از جنوب سمنان و شمال و مرکز و غرب و جنوب یزد و غرب و مرکز کرمان و شمال و مرکز هرمزگان و مرکز خراسان رضوی و شرق خراسان جنوبی و نوار شمالی سیستان وبلوچستان کمتر از نرمال سالانه برآورد شده است.

 

 

دما:

طبق نقشه دما در استان های گلستان و شمال و غب و مرکز آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی و شمال اردبیل و غرب و جنوب غرب کرمانشاه و شمال و مرکز و جنوب ایلام و مرکز و شرق و جنوب خوزستان و شمال شرق بوشهر و غرب قزوین و شمال و شمال تهران و البرز و شمال مرکزی و مازندران و گلستان و نوار شمالی سمنان و شمال خراسان شمالی و نرار کوچکی از خراسان رضوی و شمال و مرکز سیستان وبلوچستان و گوشه ای از شرق یزد و جنوب و جنوب غرب خراسان جنوبی و شمال و مرکز سیستان وبلوچستان و شرق کرمان و تکه ای از شرق هرمزگان در حد نرمال سالانه برآورد شده است

و در استان های  کردستان و زنجان و جنوب آذربایجان غربی و مرکز و جنوب آذربایجان شرقی و مرکز و جنوب اردبیل و همدان و مرکز و جنوب استان مرکزی و لرستان و گیلان و گوشه غربی مازندران و شمال و غرب قزوین و شمال و شرق خوزستان و شرق و جنوب تهران و قم و اصفهان و چهارمحال وبختیاری و کهکیلویه وبویراحمد و فارس و شمال و مرکز و جنوب بوشهر و اکثر نواحی سمنان و اکثر نواحی یزد و اکثر نواحی هرمزگان و جنوب خراسان شمالی و اکثر نواحی خراسان رضوی و شمال و مرکز و شرق خراسان جنوبی و غرب کرمان و جنوب سیستان وبلوچستان بالاتر از نرمال سالانه پیشبینی شده است.

 و اما نقشه های پیشبینی دیگر مراکز معتبر هواشناسی:

 نقشه مرکز تحقیقات هواشناسی ژاپن JAMSTEC:

پیشبینی برای ماه های سپتامر تا نوامر ۲۰۱۳(شهریور تا آبان ماه ۱۳۹۲)

 بارش درنواحی از دامنه های زاگرس و سواحل دریای خزر قدری کمتر از نرمال و در بقیه نواحی نرمال پیشبینی شده است:

دما:

طبق پیشبینی این مرکز دمای هوا طی این مدت در کل کشور بالاتر از نرمال سالانه خواهد بود به خصوص در غرب و شمال غرب و سواحل دریای خزر:

 

نقشه مرکز هواشناسی انگلستان:

پیشبینی برای ماه های سپتامر تا نوامر ۲۰۱۳(شهریور تا آبان ماه ۱۳۹۲)

بارش در جنوب شرق کشور کمی بالاتر از نرمال و در بقیه نواحی قدری زیر نرمال برآورد شده است بخصوص در جنوب غرب کشور و نواحی از دامنه های زاگرس:

August 2013 Months 2-4  Global Precipitation

دما در کل کشور قدری بالاتر از نرمال پیشبینی شده است:

August 2013 Months 2-4  Global 2 m temperature 

نقشه های مرکز هواشناسی روسیه:

پیشبینی برای ماه های اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۳(مهر تا آذر ماه ۱۳۹۲)

بارش در شمال غرب و غرب و جنوب غرب نرمال و در بقیه نواحی کمتر از نرمال پیشبینی شده است:

 

دما در کل کشور  بالاتر از نرمال پیشبینی شده است:

نقشه های مرکز هواشناسی I R I:

 پیشبینی برای ماه های سپتامر تا نوامر ۲۰۱۳(شهریور تا آبان ماه ۱۳۹۲)

بارش در شمال غرب و سواحل دریای خزر و دامنه های زاگرس و جنوب غرب در حد نرمال پیشبینی شده است و و برای دیگر مناطق کشور مبهم و با احتمال ناهنجاری پیشبینی شده است:

 

 دما در کل کشور بالاتر از نرمال پیشبینی شده است:

 نقشه ها مرکز هواشناسی APEC:

 پیشبینی برای ماه های سپتامر تا نوامر ۲۰۱۳(شهریور تا آبان ماه ۱۳۹۲)

بارش در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور کمتر از نرمال و در بقیه نواحی کشور نرمال پیشبینی شده است :

photo

دما در کل کشور نرمال پیشبینی شده است:

photo

   پیش گویی هواشناسی لارستان:


      با پیش بینی ها و پس پردازنده های عامل های دور از جمله شاخص النینو و لانینو انشالله از ماه دسامبر ( آذر ماه) شاهد شکل گیری الگوی مناسب النینو هر چند ضعیف خواهیم بود از آنجایی که این شاخص معمولا با مثبت شدن شاخص دو قطبی هند رابطه مستقیم دارد و با در نظر گرفتن دیگر پارامتر ها راه را برای پربارش شدن خاورمیانه و از جمله ایران عزیز باز خواهد کرد.و انشالله با تقویت این شرایط از اواخر زمستان یک الگوی ناب بارشی در کشور بویژه برای اوایل بهار 93  شکل خواهد گرفت....بنابراین :


ایران در انتظار بارش های به یاد ماندنی ...

در تصویر a  و b   همانوطورم که مشخص شده یعنی در ماههای سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر( شهریور تا آذر ماه) همچنان الگوها و نقشه ها وجود یک لانینا متوسط را نشان می دهند  و اما در تصویر c  که مربوبط به زمستان ( دی، بهمن و اسفند) وضعیت خنثی را نشان می دهد که میشه گفت با این وضعیت بارش ها در کل کشور نرمال خواهد بود و در تصویر d  شکل گیری و متولد شدن یک النینو متوسطی را نشان می دهد( نینو 3.4 در فاز مثبت قرار خواهد گرفت) که انشالله تاثیراتش به شکل بارش های های قابل توجه در کشور برای اوایل بهار 93 را نظاره گر خواهیم بود.


رئیس سازمان هواشناسی کشور:  پاییز کم باران و زمستان بسیار سرد

رئیس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به نتایج بررسیهای انجام شده در مرکز مطالعات هواشناسی از کاهش چشمگیر بارندگی و افزایش دما در پاییز امسال و مهمتر از آن ناهنجاری منفی بالاتر از حد نرمال در زمستان پیش رو خبر داد. 
بهرام صناعی با اشاره به نرم بارش سالانه در کشور گفت: بررسیها نشان می دهد مقدار بارش در ماه مهر با کاهش چشمگیری مواجه شده و به نسبت قبل دما نیز به مراتب افزایش یافته است چرا که رابطه ای مستقیم بین افزایش دما و کاهش بارندگی وجود دارد. 
وی اضافه کرد: این روند تا آذرماه ادامه دارد و شرایط پایین تر از حد نرمال قرار می گیرد به طوری که از آذرماه و به ویژه در ماههای دی و بهمن شرایط ناهنجاری منفی گسترش می یابد و هوا به شدت سرد می شود که این سرما با سرمای معمولی متفاوت است. 
صناعی با اشاره به کمبود بارش در سال زراعی جاری در هشت استان کشور گفت: استانهای بوشهر، قم، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، ایلام و خوزستان شرایط به مراتب بدتری از دیگر استانهای کشور دارند چرا که شرایط بارندگی آنها در دو سال اخیر از حد نرمال پایین تر بوده است. 
وی تاکید کرد: اضافه شدن روند فعلی در پاییز امسال فشار مضاعفی به استانهای هشت گانه وارد می کند و شرایط به مراتب سخت تری پیش رو دارند. 

پیشبینی فصلی تابستان پاییز و زمستان از نگاه ژاپنی ها !

سایتی که هر چی پارسال گفت درست تر از همه بود و پیشبینی هاش نزدیکتر ! این سایت فعلا نظر بنده رو داره, این که امسال النینو نداریم و بیشتر تاکید به لانینا برای پاییز و لانینای ضعیف برای زمستان داره !

جدول پایین رو میبینید که پیشبینی NINO3.4 هستش که میبینید به هیچ عنوان النبنو روی کار نمیاد و دماش بالا نمیره البته رنگ قرمز پیشبینی اصلیش هست باقی خط ها پیشبینی های دیگه هست در همین زمینه هواشناسی آمریکا پیشبینی کرده که از شهریور به بعد دمای اون نقطه بالا تر بره حال این وسط سوال اینجاست که خلاصه دماش بالا میره یا نه ؟؟!! فعلا هفته گذشته دماش منفی بوده و الان با شیب کم داره افزایش پیدا میکنه البته این افزایش تو پیشبینی ها بوده حال باید ببینیم این وضعیت تغییر میکنه یا نه !! فعلا که تا آخر تابستون لانینا رو داریم !

http://up.guilanforeca.ir/up/gilanmet2/1392/khordad/12/zhapon/ssta.nino3.4.fcst.1may2013.gif

این سازمان برای پاییز لانینا در نظر گرفته پیشبینی دمای آبشو میبینید و برای زمستان لانینای ضعیف

http://up.guilanforeca.ir/up/gilanmet2/1392/khordad/12/zhapon/ssta.glob.SON2013.1may2013.gif

در مورد پاییز سرد زیاد صحبت شد پاییز رو سردو پر بارش میدونستیم این سایت و بیشتر سایت ها فعلا همین اعتقاد رو دارن پاییز امسال برای شمال دما کمتر از نرمال و بارشها بیشتر از نرمال هستن یه پاییز خوب و نمونه رو شاهد هستیم با بارشهای سیل آسا !

http://up.guilanforeca.ir/up/gilanmet2/1392/khordad/12/zhapon/temp2.glob.SON2013.1may2013.gif

http://up.guilanforeca.ir/up/gilanmet2/1392/khordad/12/zhapon/tprep.glob.SON2013.1may2013.gif

زمستان هم کمی دچار کمبود بارش میشیم از نظر دمایی مشکلی نداریم !! البته در مورد زمستان چون وقت زیاد داریم پیشبینی ها میتونن 180 درجه تغییر کنن !

http://up.guilanforeca.ir/up/gilanmet2/1392/khordad/12/zhapon/temp2.glob.DJF2014.1may2013.gif
http://up.guilanforeca.ir/up/gilanmet2/1392/khordad/12/zhapon/tprep.glob.DJF2014.1may2013.gif


نتیجه گیری هواشناسی خاوران :          

       و حالا همه منتظرند تا بدونند کدوم پیش بینی درست  هست که البته تمامی این پیش بینی ها در یک محورند و اکثرا نشان دهنده ی یک پاییز کم باران و با تاخیر و زمستانی سرد و پر بار می باشند. البته گروهی از پیش بینی ها برای زمستان هم بارش کم پیش بینی کرده اند و بیش ترین بارش را در حدفاصل زمستان و پاییز می دانند . حالا باید گفت که تمامی این پیش بینی ها قطعی نیستند و همون طور که از نام اون ها معلومه پیش بینی هستند و تا اواخر شهریور ماه پیش بینی ها تغییر خواهد کرد و پیش بینی نهایی در همان مدت صادر خواهد شد . 

]]>
وقایع و اخبار آب و هوایی 2013-08-12T05:10:26+01:00 2013-08-12T05:10:26+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/11 حمید متن کامل خبرها در ادامه مطلب می باشد .- گزارش بارش باران از بعضی نقاط شمال غربی هرمزگان و جنوب شرقی فارس ( بعضی از نقاط بستک و لارستان) ( عصر پنجشنبه 14 شهریور 92)- گزارش بارش رگباری از رویدر و اطراف آن (شامگاه یکشنبه 10 شهریور 92)                               - گزارش بارش باران از بعضی مناطق شهر بندرعباس ( صبح یکشنبه 10 شهریور 92)      - گزارش متن کامل خبرها در ادامه مطلب می باشد .

- گزارش بارش باران از بعضی نقاط شمال غربی هرمزگان و جنوب شرقی فارس ( بعضی از نقاط بستک و لارستان) ( عصر پنجشنبه 14 شهریور 92)


- گزارش بارش رگباری از رویدر و اطراف آن (شامگاه یکشنبه 10 شهریور 92)                               


- گزارش بارش باران از بعضی مناطق شهر بندرعباس ( صبح یکشنبه 10 شهریور 92)     

 

- گزارش بارش شدید  گباری از بعضی از مناطق لار و بستک ( عصر جمعه 8 شهریور 92)  

- فکر می کنید اینجا دما چند درجه است ؟   (تصاویری از زمستان سوئیس)                                             

-  گزارش بارشهای شدید رگباری  از امارات ( بعد از ظهر دوشنبه 21 مرداد92)                           

- دومین موج بارشهای شدید و سیل سودان را به یک کشور بحران زده تبدیل کرده است . ( دوشنبه 21 مرداد92)- بارشهای شدید در جنوب الجزایر (دوشنبه 21 مرداد 92)   


-  طوفان حاره ای utor وارد فیلیپین شد ( یکشنبه 20 مرداد 92)                    

- گزارش بارش رگباری از لامرد  ( بعد از ظهر پنجشنبه 17 مرداد 92)     

-  سیل در 135 روستا و شهر کشور جان 6 نفر را گرفت ( 17 مرداد 92)   

- گزارش بارش باران از شهر دبی ( امارات) ( عصر دوشنبه 14 مرداد92)   

- مرز بین منطقه در حال بارش و مناطقی که بارش نداشتند ( عکس ها مربوط به بارش باران صبح

یکشنبه 13 مرداد 92 از منطقه العین امارات هست)


- گزارش بارشهای شدید رگباری از مناطق شمالی و شرقی عمان ( دوشنبه 14 مرداد92)


-سیل در چهار استان ایران، 500 نفر را بی‌خانمان کرد/ آب در چادرهای زلزله زدگان بشاگرد            (دوشنبه 14 مرداد92) -بارشهای شدید موسمی و جاری شدن سیل در مناطق وسیعی از سودان ( یکشنبه 13 مرداد92)


                                               


متن کامل خبرها در ادامه مطلب

منبع : هواشناسی جزیره

]]>
نقشه های فعلی وزش باد و جت استریم 2013-08-12T05:06:55+01:00 2013-08-12T05:06:55+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/49 حمید آخرین وضعیت وزش باد مناطق مختلف اینتل کاست هواشناسی همدان:   آخرین وضعیت وزش باد و جت استریم:    جت استریم Jet Straem  منبع : هواشناسی باران آخرین وضعیت وزش باد مناطق مختلف اینتل کاست هواشناسی همدان:

Midlleast Current Satellite
Europ Current Satellite
World Current Satellite
Asian Current Satellite
World Current Satellite
 
 
 
آخرین وضعیت وزش باد و جت استریم:

[تصویر:  web_intl_mideast_winds_fcst_day1_600.jpg] 

[تصویر:  2xa2_ws.gif] 


[تصویر:  000.png] [تصویر:  000.gif] 


جت استریم Jet Straem
 
[تصویر:  web_intl_mideast_upperair_winds_600.jpg][تصویر:  2xa2_jt.gif] [تصویر:  casia5.24hr.png]

منبع : هواشناسی باران
]]>
رطوبت فعلی مناطق مختلف 2013-08-12T05:05:43+01:00 2013-08-12T05:05:43+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/48 حمید نقشه  میزان رطوبت فعلی خاور میانه (هر ساعت آپدیت میشود) : نقشه های میزان رطوبت فعلی اینتل کاست : منبع : هواشناسی باران نقشه  میزان رطوبت فعلی خاور میانه (هر ساعت آپدیت میشود) :

 

نقشه های میزان رطوبت فعلی اینتل کاست :
 
Midea RelativeHumidity
Europ RelativeHumidity
Asian RelativeHumidity
Africa RelativeHumidity


منبع : هواشناسی باران
]]>
نقشه پیشبینی دمای هفتگی و 14 روزه , 2013-08-12T05:04:47+01:00 2013-08-12T05:04:47+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/47 حمید نقشه دمای ۷ و ۱۴ روزه ویکس مپ:منبع : هواشناسی باران نقشه دمای ۷ و ۱۴ روزه ویکس مپ:منبع : هواشناسی باران
]]>
نقشه های دمای 144 ساعت آینده 2013-08-12T05:03:00+01:00 2013-08-12T05:03:00+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/46 حمید نقشه پیشبینی متوسط دمای ۱۴۴ ساعت آینده جی اف اس: پیشبینی دمای ۱۴۴ ساعت آینده:حداکثر: حداقل: نقشه دمایی Ham weather:حداکثر دما: حداقل دما:منبع : هواشناسی باران

نقشه پیشبینی متوسط دمای ۱۴۴ ساعت آینده جی اف اس:

 

پیشبینی دمای ۱۴۴ ساعت آینده:

حداکثر:

 

حداقل:

 

نقشه دمایی Ham weather:

حداکثر دما:

 

حداقل دما:

منبع : هواشناسی باران

]]>
نقشه های دمای 120 ساعت آینده 2013-08-12T05:01:48+01:00 2013-08-12T05:01:48+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/45 حمید  نقشه پیشبینی متوسط دمای ۲۴ ساعت آینده جی اف اس:  نقشه دمای ۱۲۰ ساعت آینده:بیشینه: کمینه: نقشه دمای ۱۲۰ ساعت آینده هواشناسی کرمانشاه:بیشینه: کمینه: نقشه دمای jacksonvilleبیشینه: کمینه:منبع : هواشناسی باران

 نقشه پیشبینی متوسط دمای ۲۴ ساعت آینده جی اف اس:

 

 

نقشه دمای ۱۲۰ ساعت آینده:

بیشینه:

 

کمینه:

 

نقشه دمای ۱۲۰ ساعت آینده هواشناسی کرمانشاه:

بیشینه:

 

کمینه:

 

نقشه دمای jacksonville

بیشینه:

 

کمینه:


منبع : هواشناسی باران

]]>
نقشه های دمای 96 ساعت آینده 2013-08-12T05:00:31+01:00 2013-08-12T05:00:31+01:00 tag:http://irweather.mihanblog.com/post/44 حمید  نقشه پیشبینی متوسط دمای ۲۴ ساعت آینده جی اف اس:  نقشه پیشبینی دمای ۹۶ ساعت آینده:بیشینه: کمینه: نقشه پیشبینی دمای ۹۶ ساعت آینده وی آر اف هواشناسی کرمانشاه:دمای بیشینه: دمای کمینه:نقشه پیشبینی دمای ۹۶ ساعت آینده اینتل کاست هواشناسی همدان:دمای بیشینه: دمای کمینه: نقشه دمای jacksonvilleدمای بیشینه: دمای کمینه:منبع : هواشناسی باران

 نقشه پیشبینی متوسط دمای ۲۴ ساعت آینده جی اف اس:

 

 

نقشه پیشبینی دمای ۹۶ ساعت آینده:

بیشینه:

 

کمینه:

 

نقشه پیشبینی دمای ۹۶ ساعت آینده وی آر اف هواشناسی کرمانشاه:

دمای بیشینه:

 

دمای کمینه:

نقشه پیشبینی دمای ۹۶ ساعت آینده اینتل کاست هواشناسی همدان:

دمای بیشینه:

Midlleast Forecast 3 Next day

 

دمای کمینه:

Midlleast Forecast 3 Next day

 

نقشه دمای jacksonville

دمای بیشینه:

 

دمای کمینه:


منبع : هواشناسی باران

]]>